پرینت

   معرفی رشته مدیریت امور بانکی ، مقطع کارشناسی پیوسته

   این روزها علاقمندان به جذب در بانک ها و موسسات مالی افزایش یافته اند و یکی از راه های تحقق این امر مطالعه رشته های مرتبط با این حوزه است. مرتبط ترین رشته برای استخدام در بانک ها و موسسات مالی ، اعتباری رشته مدیریت امور بانکی است.رشته مديريت بانكي در بخشهاي مختلف اقتصادي، مثل: كشاورزي، صنعتي، حمل و نقل و... نیز کاربرد دارد ، به دلیل اینکه تمامی این بخش ها به طور پويا با امور پولي و مالي ارتباط پيدا مي كنند.
   دانشجويان رشته كارشناسي مديريت بانكي با گذراندن 147 واحد درسي شامل، 25 واحد عمومي و 29 واحد دروس پايه و 93 واحد دروس تخصصي به دريافت مدرك كارشناسي نائل مي آيند. رشته مدیریت امور بانکی بر حسب مشاغل بسیار متنوعی که فارغ التحصیلان آن در بانکها عهده دار می شوند به حوزه های وسیع بانکداری داخلی (سازماندهی مدیریت شعب، اعتبارات، اطلاعات، سرمایه گذاری، روابط عمومی، خدمات و. . . . ) و بانکداری بین المللی (واردات، صادرات، اعتبار، اسناد و . . . ) تقسیم می شود که برای هر یک از این حوزه ها اطلاعات و معلومات مشترک و اختصاصی مورد نیاز است. علاقه به مسائل مدیریتی و اقتصادی و همچنین داشتن پایه قوی در ریاضیات و آمار می تواند از عوامل موفقیت در این رشته باشد .
   دانش آموختگان رشته مديريت بانكي پس از گذراندن دروه هاي لازم و كسب مهارتهاي لازم، توانايي ارائه خدمات را دارند، اين خدمات عبارتند از: انجام كليه امور حسابداري در شعب و مؤسسات وابسته به بانكها، متصدي مديريت مالي در شركتهاي سرمايه گذاري متعلق به بانكها، انجام وظايف مختلف بانكداري و...

   نام مدیر گروه :
    جناب آقای وحید حسینی پور
    ساعات حضور : همه روزه در ساعات اداری
        
   نام کارشناس گروه :
    سرکار خانم محمدی
    شماره تماس : 01342565133-01342565134 داخلی 125